Brno Open 2012
  IO Adult Latin Faces

Brno Open 2012
  IO Adult Latin R2

Brno Open 2012
  IO Adult Latin Redance

Brno Open 2012
  IO Adult Latin R1 Vol.2

Brno Open 2012
  IO Adult Latin R1 Vol.1

Starší galerie

Hádanka - Jakým okem koukám do objektivu


Warning: Missing argument 1 for Texy::process(), called in /home/majkl/www/informativni-okenko.php on line 81 and defined in /home/majkl/www/diskuse/lib/texy/texy.php on line 483

Tak už Vás nebudu dlouho „napínat“, jak že to vlastně fotím :-) Když tak koukám na anketu, výběr oka se rovnoměrně rozdělil na stejné půlky. Pravda je taková, že ač jsem pravák, tak se tak nějak stalo, že při střelbě lukem, pistolí nebo právě fotoaparátem jako mířidlo používám oko levé. Ono když se kouknete třeba na tuhle fotku tak se přesvědčíte o tom, že nekecám :-D No a druhá část hádání bylo zavíraní oka. Tak tady je to hodně vedle… Speciálně u tance a u fotek typu reportáž, zvláště u těch, kde fotíte třeba 12 hodin v kuse, by prakticky nebylo v lidských silách nutit mé oko, respektive víčko, aby bylo pořád zavřené. Druhý neméně podstatný důvod je, že ač mám na obličeji tu černou krabičku, tak protože má oko široký zorný úhel, jsem schopen periferně sledovat i páry v pravo od objektivu a mít tak lepší přehled o tom ,co se okolo mě děje.

P.S. Malý trik, jak zjistíte, kterým okem míříte vy! Udělejte si z prstů takovyto_rámeček. Zamiřte s ním na nějaký vzdálenější předmět (cca více jak 3 metry od Vás a mějte obě oči otevřené) Teď zavřete jedno oko, koukáte druhým a pak zase obráceně. Při jednom zavřeném oku vám obraz, na který jste zamířili „neuskočil“ Tímto okem byste koukali do objektivu vy! :-)"

Lenka Poušková
Začinájící