Brno Open 2012
  IO Adult Latin Faces

Brno Open 2012
  IO Adult Latin R2

Brno Open 2012
  IO Adult Latin Redance

Brno Open 2012
  IO Adult Latin R1 Vol.2

Brno Open 2012
  IO Adult Latin R1 Vol.1

Starší galerie

Jak jsem přestal tančit


Warning: Missing argument 1 for Texy::process(), called in /home/majkl/www/informativni-okenko.php on line 81 and defined in /home/majkl/www/diskuse/lib/texy/texy.php on line 483
Již dříve jsem Vám odpověděl na častou otázku, a to jestli jsem tančil. Ano, tančil a je to už dlouho :-) A hned po odpovědi přichází druhá otázka: Proč jsi přestal? Proč jsem se přestal vlnit v rytmu latinskoamerických a standartních tanců?

Takže, koho to zajímá, tak pro toho tu bude trochu mého žvanění (a krátké to nebude). Po soustředění s Honzou Klimentem v roce 2003 se stalo několik věcí. Odešel jsem z Pardubic studovat VŠE do Prahy a moje partnerka šla do Liberce na tělovýchovu – bez zjevné touhy překonávat problémy s dojížděním, a vlastně i bez touhy pokračovat v závodním tanci (ruku na srdce, ani z mé strany nebyla překypující touha to překonávat). Byl jsem paf z nového města, nové školy, nových povinností a všeho okolo. Taky jsem měl po onom zlomovém tanečním soustředění (první jiné než klubové) nový náhled na tanec. Bohužel jsem zjistil, že to, že jsem se dostal do Béček, byl vlastně malý zázrak. V té době jsem netušil, co znamená slovo centrum, že v tanci je třeba používat jiné svaly, než ty na nohou, že existuje něco jako vedení atd. (prostě technika nula) a celkově jsem nabyl pocitu, že nemám sílu začít hledat novou partnerku a říkat „já mám Béčka v latině, ale ve skutečnosti toho moc neumím“. Věděl jsem, že už nějaké samovolné zlepšování nebude (do Béček jsem došel s individuály, které mi dával náš klubový Áčkař a jejich počet byste spočítali na prstech jedné ruky) a bude třeba začít sypat do tancování kupu peněz.

V té době jsem rozhodnul. Zpětně nechci hodnotit, jestli dobře nebo špatně. Jednoduše jsem byl (bohužel) slaboch, že jsem si neřekl „Kurňa, zlepším se a budu dobrej, stačí jen chtít!“. Do toho všeho jsem už také dobře znal ty drobné nešvary tanečního světa – intriky, pomluvy, vztahy, stresy, separace skupin… však to asi všichni znáte, a ačkoliv jsem tanec měl a mám opravdu rád, zvítězil ve mně ten pocit, že seknout s tím je nejlepší volba (bohudík pro Vás).

V té době už jsem pár soutěží nafotil a Majklův svět už v jakési prenatální formě běžel (rok 2003), ale fotil jsem spíš tak nějak omylem. Žádná cílená činnost… Od té doby to mělo trvat ještě 4 roky, než jsem se do toho vrhnul po hlavě… a dál už to znáte :-)
Lenka Poušková
Začinájící