Brno Open 2012
  IO Adult Latin Faces

Brno Open 2012
  IO Adult Latin R2

Brno Open 2012
  IO Adult Latin Redance

Brno Open 2012
  IO Adult Latin R1 Vol.2

Brno Open 2012
  IO Adult Latin R1 Vol.1

Starší galerie

StarDance 4 už zná taneční páry


Warning: Missing argument 1 for Texy::process(), called in /home/majkl/www/informativni-okenko.php on line 81 and defined in /home/majkl/www/diskuse/lib/texy/texy.php on line 483

Stardance 4 už zná své oficiální tanečníky a tanečnice. Ve čtvrtek 30. září proběhla tiskovka a odtajnění jmen tanečních páru. Tady se již prvních v prvních dnech castingů vedly debaty, kdo tam bude a nebude a následně, kdo budou ony celebrity. Každopádně tady jsou ty jediné správné (oficiální) páry:

Jak vidíte, tematický se od loňské letištní plochy přesunula Stardance 4 k vodní hladině. A opět musím pochválit ladění a stylizaci fotek, jak ty letištní, tak tyto vodní se mi fakt líbí.

Pokud sledujete upoutávky nebo propagační materiály, jistě jste si všimli „podvodního“ standardního páru (tak nebo tak). Ano, i tito podvodníci jsou z české kotliny a jde konkrétně o známe vysokány a překvapení z Blackpoolu 2009 – manželé Standu a Irenu Sochorovi. Zajímavé muselo být i to natáčení, které opravdu probíhalo pod vodou. Proč konkrétně padla volba zrovna na Standu a Irču netuším, ale jistou roli v tom jistě sehrálo to, že se Standa potápí (možná i Irča – optám se :-), a tak pobyt pod hladinou pro ně nebyl tak nějak problém. Problém byl s šaty. Musely se poopravit tak, aby ve vodě dělaly správné efekty. A jelikož se ve vodě chovají úplně jinak než bez ní, tak „šicí“ práce prý probíhaly jak jinak, než taky ve vodě :-)

Jinak v porotě usedne nová – všem velmi dobře známá – tvář Peťa Kosťa čili ségra Michala Kostovčíka: Petra (mistryně republiky) (ale to snad ví i ten poslední rodič, kdo to je). Druhou novou tváří bude Petr Zuska – umělecký ředitel baletu Národního divadla. Další členové poroty budou dnes již porotcovské stardance stálice – Tatiana Drexler a Zdeněk Chlopčík.

Existuje i celkem nezáživný PDF dokument s rozhovory s jednotlivými páry a nějaká ta další omáčka. Pro ty, co nemají čas na čtení, jsem vypíchnul jen pár vět, které mě zaujaly a stojí za přečtení:

Alice S.: Může být partnerský vztah dvou tanečníků překážkou? Já se svými tanečními partnery nechodím. Striktně odděluji soukromí a práci. Po jedné zkušenosti jsem se poučila a už bych do toho znovu nešla. (Bychom o tom mohli udělat nějaký sborník příběhů. Mohlo by se to jednoduše jmenovat „Ano i ne pro lásku na parketě“)

Michal M.: Čím vás Monika nejvíce překvapila? Vždycky to byla má oblíbená zpěvačka… (Už víme, kdo kromě Britney visí Michalovi na stěně v pokojíčku)

Saša R.: Co vám dělá největší problém? Chodit vzpřímeně a držet rovnováhu. Mám pocit jako bych se znovu učil chodit. (To asi všem tanečníkům – a to nejen těm začínajícím :-D)

Filip S.: Inklinujete víc ke standardu nebo k latině? Tyhle dva pojmy jsem zaslechl teprve nedávno a stále jsou pod mými rozlišovacími schopnostmi… (Ta upřímnost mě prostě pobavila)

Marek D.: Vzpomněl byste si na nějaký svůj taneční trapas? Jednou se mi při rumbě roztrhly kalhoty ve švu a celý můj zadek vyšel na odiv přítomnému publiku. Naštěstí jsem měl barevně sladěné spodní prádlo s kalhotami. **(Že by ty červené kalhoty s červenými ponožkami a červenými botami měli i čtvrtého červeného do party? – viz foto)*

Michal K.: Jste trpělivý učitel? Snažím se. V životě moc trpělivý nejsem, ale u tance je to trochu jinak. Nemůžu čekat, že bude Aneta ovládat hned všechny taneční pohyby, protože jsou proti přírodě. (To je fakt, co je na současné závodní latině v souladu s přírodou :-D – snad ten sexuální podtext)

Lukáš H.: Na čem vztahy tanečního páru nejčastěji ztroskotávají? Na špatné komunikaci a rozdílných prioritách. Nejhorší je, když chce každý něco jiného a vzájemně se nejsou schopni domluvit. Je to hodně o umění kompromisu. (To by se mohlo tesat do kamene)

Jitka Š.: Kde budou jeho slabší a jeho silnější stránky? V latině byl trochu bezradný. Myslím, že standard mu sedí a sluší více. (Bezradný je asi hodně politicky vhodně volené slovo :-D)

Jinak první díl bude 30.října… takže v době zveřejnění tohoto povídání to je ještě měsíc čekání…

Lenka Poušková
Začinájící