Olga Petrasová
Začinájící

Agresivita na soutěžích

Zpět na přehled témat

Přidat nový příspěvek

Reagujte prosím na konkrétní vzkazy, pokud je to možné (diskuse bude přehlednější)

Legenda: Nepřihlášený pisatel    Registrovaný uživatel   Ověřený uživatel

Příspěvek 2019-02-20 09:09:49

Parketová moudrost 21.05.2012 08:43:36

Taky bych se zapojil do diskuze. Neznalost parketove moudrosti neni vinou paru, ale vzdycky trenera. Trener vychovava par a v jakem duchu ho vychova, tak se taky jeho sverenec bude chovat (stejne jako v normalnim zivote). Ja osobne jsem si myslel ze u nas v cesku se o parketove moudrosti mluvi vice nez dost, ale k memu prekvapeni se v Bckach (budu tedka mluvit o standardu, protoze tam je to vetsi problem) neumi pulka paru vyhybat a kdyz jsem dosel do Ackek tak jsem zjistil ze tam je to jeste horsi. Nicmene v Ackach tyto pary uz vicemene nemaji moc sanci na nejaky velky uspech. Na druhou stranu par ktery se umi skvele vyhnout a umi dobre reagovat na okoli ma velkou vyhodu a tudiz i vyssi sance na dobre umisteni. Mne se chovani nekterych paru na parkete taky nelibi…ale pak se jim akorat smeju protoze skoncili hluboko za mnou… Parketova moudrost se neda naucit jen tak teoreticky z toho ze vam o tom bude nekde rikat spoustu informaci, toto se musi kazdy naucit sam, z praxe, nejlepsi jsou na to podle me practisy. Tam se clovek nauci dobre vyhybat a na soutezi uz pak jen nejak reflexivne reaguje a malokdy udela nejakou blbovinu, i kdyz i to se stava ze…

[reagovat]

Lukáš B.
PATRIK FIALA 21.05.2012 04:47:06

říká vám někomu jméno Patrik Fiala???? myslím, že se v tomto příspěvku určitě hodí použít jeho jméno :)

[reagovat]

Janák
>PATRIK FIALA 21.05.2012 05:12:19 | Na co to je reakce?

Parketová moudrost minulostí?? Je to víc než smutné, poslední dobou si ze soutěží kromě radosti z pohybu pravidelně odvážím taky pár modřin…ale proč je tomu tak?? Vždyť vyšší tancování (B,A,M) bylo vždycky o kouzlu improvizace, procítění hudby a schopnosti okamžité reakce, kterou by porotci měli náležitě ocenit. A ne odměnit páry, které odjedou sestavy na krev a nejsou schopni se vyhnout…to je podle mě to nejhorší (a můžu potvrdit, že Fiala tento styl náležitě propaguje..) :( :(

[reagovat]

Farry
>>PATRIK FIALA 21.05.2012 09:49:29 | Na co to je reakce?

Nevím, kdo je Patrik Fiala, ale od improvizace spousta párů upouští, protože v ní většinou vypadají o něco hůř než ve svém programu. Ale jak píše Lukáš B., je to často o trenérech, kteří pár vedou a k tomu patří i improvizace. Jinak se taky snažím stát jako skála, ať si do mě buší. Na poslední soutěži mi dokonce někdo roztrhnul ponožku na achilovce, to už se pak blbě imituje skála :-)

[reagovat]

Equus
>PATRIK FIALA 21.05.2012 05:32:35 | Na co to je reakce?

Souhlas!

[reagovat]

Karpov
>PATRIK FIALA 21.05.2012 08:40:50 | Na co to je reakce?

když tady tak o Patrikovi píšete, proč se pod svůj názor nepodepíšete plnými jmény?

[reagovat]

bailar
>PATRIK FIALA 21.05.2012 17:00:49 | Na co to je reakce?

Patrika trochu znám. Je to dost talentovaný tanečník, a tak se zlepšuje možná trochu až moc rychle. Poměrně rychle se vyšplhal do vyšších tříd a za tu krátkou dobu, co tančí, tyto schopnosti vyspělejších párů, jako je floorcraft, improvizace, atd., se ještě nemohl prostě naučit. Sám si mi na to stěžoval. Takže zmíněné kolize prostě nemyslel zle, příště to bude určitě lepší :-)

[reagovat]

Vítek Navrátil
>>PATRIK FIALA 22.05.2012 04:22:31 | Na co to je reakce?

Naprosto souhlasím s Víťou.. Taky Patrika trošku znám, potkávali jsme se chvilku v „C“ a popravdě, nikdy jsem u něj nezažil to, co tu píšete, obzvláště, že by někoho prostě úmyslně bořil.. Přesně, jak píše Vítek, talentu by mohl rozdávat!! A proto všechny vždycky „přeskákal“ o několik tříd!! To samé samozřejmě také partnerka!! Prostě pár, na který člověk zírá s otevřenými ústy.. A proto jim přeju hodně štěstí!! Jsou mladí, floorcraft jistě brzy zmáknou.. A mimochodem, takových expertů „bouráků“ po parketech běhá.. Jednou se nám dokonce stalo, že při jedné ukazovačce najednou přisvištěl pár, vzal mou partnerku hezky do kravaty (její hlava v jejich rámu) a vehementně se snažil mi ji vyrvat z rukou.. :-D Člověk nenadělá nic.. Hodně úspěchů VŠEM!!! :-P

[reagovat]

Martin Červený
Agresivita na soutěžích 19.05.2012 15:55:07

Všimli jste si, jak se za poslední rok zvýšila agresivita párů? Už u spousty z nich neplatí parketová moudrost, neohroženě se vrhají před pár o dvacet kilo těžší, který právě točí pivoty, drze vší silou vrážejí do párů, které zrovna tančí nějakou pózu. A porota jim to žere, protože jsou draví, energičtí. Několikrát jsem se takového páru šel zeptat, proč jiný pár omezil, ohrozil nebo do něj vrazil. Nejčastěji se objevují dvě odpovědi. Jednou je: Já tam mám takhle sestavu. Kdyby tam bylo hnojiště, tak tam asi půjde taky…? A druhou odpovědí bylo, že mu to říká trenér. Když prý ten pár několikrát sejme, tak se mu příště radši sám vyhne. Taky jste si toho všimli? Jaká je proti tomu obrana? Dřív takové páry porota dál nepouštěla, dneska je to naopak. Napadla mě jen jediná obrana, dělat to taky. Prostě to do toho páru napálit a ničeho si nevšímat. Příště si to rozmyslí, vážím 97 kilo.

[reagovat]

Equus
>Agresivita na soutěžích 19.05.2012 16:22:35 | Na co to je reakce?

Ano, všimla jsem si toho, je to smutné!!!

[reagovat]

iveta
>Agresivita na soutěžích 20.05.2012 15:43:02 | Na co to je reakce?

Naprosto s tebou souhlasím… Bohužel to ještě ke všemu nejčastěji odnášejí partnerky, které jsou hned „na ráně“ :/

[reagovat]

Lucinkaaa
>Agresivita na soutěžích 20.05.2012 16:50:56 | Na co to je reakce?

Souhlasím s tím, že je to problém. Bohužel nemám tvých 97 ale pouze svých 64, které i kdybych zdvojnásobil, tak nebudu používat stejným způsobem jako oni – záměrné sestřelování a vrážení do párů se mi hnusí, radši ty kila použiju na to, abych byl všude tak pevně postavený, aby se o mne rozbili jak voda o skálu – já vím, že všude to nejde, ale je to dobrej pocit, když jste v póze, někdo do vás záměrně najede a při tom sám ošklivě narazí…

[reagovat]

Vojta Marek
>>Agresivita na soutěžích 20.05.2012 17:02:48 | Na co to je reakce?

Neotvírá se tu prostor pro novou módu v případě zdobení partnerčiných šatů? Nějaké bodlinky, na které se bude každý bát narazit? :-)) Ne, nechci to zlehčovat. Zrovna dneska jsem se byla mrknout na jednu soutěž, všimla jsem si jediného páru, který tam do ostatních drcal nějak víc. Vyloženě agresivní se mi to ale nezdálo, spíš neschopnost toho páru vnímat okolí. Soudě z toho, že narážel i do mě, do sedícího diváka (který nezasahoval do parketu víc než ostatní). Porotci to ocenili po svém – do finále pár nepostoupil.

[reagovat]

Hanka V.
>>>Agresivita na soutěžích 23.05.2012 08:24:08 | Na co to je reakce?

Já si osobně myslim, že narážení do párů je především tím, že pár neumí zvládnout situaci, kdy se má s někým srazit a velkou měrou je to také o hlavě. Pokud na někoho letim a v hlavě mi naskočí, jsem debil, sejmu ho, tak ho sejmu. Pokud mi naskočí, tak jo kámo vyhnem se a bude to v pohodě, tak se vyhnem a bude to v pohodě. S trenérama a podobnýma věcma to podle mě nemá moc společnýho. To se člověk musí naučit sám.

[reagovat]

Honzáč

Nadpis
Text
Podpis Přihlaš se! Příspěvěk bude mít větší hodnotu.
Email