Brno Open 2012
  IO Adult Latin Faces

Brno Open 2012
  IO Adult Latin R2

Brno Open 2012
  IO Adult Latin Redance

Brno Open 2012
  IO Adult Latin R1 Vol.2

Brno Open 2012
  IO Adult Latin R1 Vol.1

Starší galerie

Zamyšlení nad latinskými družstvy 2011


Warning: Missing argument 1 for Texy::process(), called in /home/majkl/www/informativni-okenko.php on line 81 and defined in /home/majkl/www/diskuse/lib/texy/texy.php on line 483

Soutěž družstev je jedna velká taktika a stanovení „prvních“, „druhých“, „třetích“ a „čtvrtých“ páru nekopíruje vždy papírovou výkonnost (první páry jako nejlepší, čtvrté jako nejhorší), ale zohledňuje celkové složení týmu. Proč třeba dávat jeden výborný pár do jedniček, když zbylé tři jsou o třídu horší. Výsledky se počítají jako součty umístění za všechny páry a všechny tance a je třeba vhodně kompenzovat dílčí prohry.

Vyjel jsem si do několika tabulek latinu dospělých a zkusím se v tom trochu porochnit. Jsou to čistě mé osobní teorie a třeba jsem úplně mimo mísu. Ono zpětně kibicovat je poměrně jednoduché. Týmy při rozdělování, kdo bude v jedničkách atd., neznají složení ostatní družstev, takže je nutné taktizovat a předpokládat co ostatní…ale zase ne moc :-D Ještě bych na svou obhajobu dodal, že nevím, jaký výkon podaly páry přímo na parketě, a vycházím tedy jen z dlouhodobých výsledků.

Tabulka #1 a tabulka #2

STK nic moc netaktizovalo. Pořadí v jejich týmu odpovídalo výsledkům na republice. Bratři Putrykové bojovali asi srdnatě, ale na porážku Dromoty a Horníčka, respektive Muchy, Odstrčila aBartuňka by si asi nikdo nevsadil. Naopak postavení Chmeldy jakožto čtvrtého páru byla dobrá volba. Za Zejdou ztratil jen tři body a třetího Gála nechal dost za sebou.

Orel to na rozdíl od STK postavil hezky na hlavu a své hvězdy poslal „zmasakrovat“ slabé trojky a čtyřky. Naopak své standarďáky vyslal maličko „na smrt“. V jedničkách Pohlodek uhrál ještě pěkné 4. místo, ale Drha už splnil svou papírovou roli na 100% a byl poslední. Nutno podotknout, že jim tato taktika pomohla vyhrát na Maestrem – vyloženě o známky, protože jak Orel, tak Maestro měly shodný součet známek!

Maestro evidentně volilo zlatou střední cestu. Zbytečně si neutavit favorita Drmotu v jedničkách, ale zase ho zbaběle nedávat do trojek nebo čtyřek jako to třeba udělal Orel. Skuhri a Bartůněk – tam to bylo asi hodně o „ententýky dva špalíky“ (oba výkonově plus mínus na stejno) a oba nakonec uhráli na samé trojky třetí místo. Drmota splnil očekávání a své dvojky vyhrál. Kukaň pak ještě se štěstím uhrál páté místo, ale ani případné šesté by na celkovém výsledku nic změnilo.

Kometa také zvolila jen „lehkou formu taktiky“ a složení dvě hvězdy a dva průměrní jim vynesla čtvrté místo. Ablorh v jedničkách šel jaksi jasně na popravu. Skopal ve čtyřkách ještě docela zabodoval. A pánové Horníček a Odstrčil dosáhli toho, čeho asi maximálně mohli – oba druzí.

LR stejně jako STK ctilo tradici a složení v rámci týmu kopírovalo výkon. Jak tančí Gál upřímně nevím, ale vzhledem k jeho třetímu místu byla jeho pozice čtyřky dobrá volba. Hojdan s přehledem uhrál druhé místo, ale celý tým prostě nemohl zachránit. Langr s Gatnarem vybojovali, co vybojovali, tam to není třeba komentovat. Celkově páté místo.

No a co Heller? Ačkoliv tři páry ze čtyř byli „jen“ na pátém místě, tak právě tím že jejich výkon byl takto vyrovnaně „špatný“, součet jejich známek jim lepší něž poslední finálové místo nepřiřknul . Součet 25 + 25 +24 + 27 jim přidělil 101 bodů. Žádné jiné družstvo nemělo kombinaci páté a šesté místo současně, a tak ačkoliv mělo družstvo i šesté místo, jejich kvalitnější páry tuto šestku kompenzovaly.

A co říci na závěr? Snad jen zopakovat: Družstva jsou o mixování párů. Kdyby se stejné páry jen maličko proházely na svých pozicích, mohlo být vše úplně jinak. Ale historie si „kdyby“ nepřipouští :-)

Tereza Kramná
Hobby LAT, Hobby STT